play

Sürekli Ateşim Var 

Eklenme Tarihi: 21.09.2016
 
 
Sürekli ateşim var diyen bir bireyin bu durumun normal şartlar altında doğal olmadığını bilmesi ve acilen bir sağlık kuruluşuna giderek gerekli tetkikleri yaptırması gerekmektedir.

İnsan vücudunun ısısı bellidir. Genellikle 38 derece ve üzeri ateş olarak kabul edilir. Genellikle vücudun ateşlenmesi durumu vücuda giren ve üreyen mikroorganizmaların varlığını göstermektedir.

 

Grip, bakteriyel enfeksiyonlar, virüs kaynaklı enfeksiyonlar gibi enfeksiyonlarda ateş hızlı bir şekilde yükselir ancak kişinin tedavi görmesi ile bu durum kısa süre içerisinde çözümlenir.

Bazı kişilerde ateşin yüksek olması durumu kronik hale gelmiş olabilir. Bu durum oldukça tehlikelidir. Ateşin yüksek olduğu her an vücudumuzdaki hücreler zarar görmekte ve geri dönüşümsüz olarak ölmektedir.

 

Ateş Düşürme

Ateşin yükselmesi özellikle çocuklarda ciddi sonuçlara sebep olabilir. Bu sebeple ateşi yükselen çocuklar hızlıca soyulmalı, ateş hala düşmüyor ise ılık bir duşa sokulmalı ve ateş düşürücü ilaç verilmelidir. Daha doğru bilgi ve tedavi yöntemleri için kesinlikle uzman bir doktora başvurulması tavsiye edilir.

 


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular