play

Göğsümde Acı 

Eklenme Tarihi: 14.10.2016
 
 
Göğsümde acıma, dokununca ağrı oluşumu var diyen bir kişinin özellikle bir kadının muhakkak bir uzman doktora giderek mamografi çektirmesi gerekmektedir.

Göğüs bölgesinde oluşan acı ve ağrının birçok sebebi olabilir. Öncelikli olarak göğüs bölgesinde özellikle meme ucunda bir yara, çatlak olup olmadığı kontrol edilmelidir. Göğüste meydana gelen acımanın sebebi bu değil ise bir tümör olabilir. Tümörden kaynaklı ağrılarda öncelikli olarak elle muayene yapılır. Elle muayene ile bir kist yada doku hissediliyor ise derhal mamografi çekilmelidir.

 

Göğüsteki Acının Tedavisi

Kanser kaynaklı bir tümörden kaynaklı acılarda tedaviye hemen başlanılması çok önemlidir. Meme kanseri çok hızlı bir şekilde yayılım gösterebilir ve çevre dokulara yayılabilir. Bu durumda öncelikli tedavi ameliyat ile meme dokusunun alınması ve gerekli ise kemoterapi uygulanmasıdır.

 

Göğüste sivilce, çatlak, vb. sebeplerden oluşan ağrı ve acılarda kişinin bu bölgeyi temiz tutması, nemlendirmesi, dayanamayacağı ağrı yaşaması durumunda ağrı kesici alması gerekmektedir.

 


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular