play

Geniz Akıntısı-Burun Tıkanıklığı ve Nefes Alamama 

Eklenme Tarihi: 09.11.2016
 
 
Geniz akıntısı-burun tıkanıklığı ve nefes alamama şikayetleri akıllara öncelikli olarak nazal bölgede var olan bir tümör ya da patolojik tıkanıklığı getirmektedir.

Bu tarz şikayetleri uzun süredir yaşayan kişiler öncelikli olarak bir kulak-burun-boğaz(kbb) doktoruna gitmeli ve gerekli tetkikleri yaptırmalıdır. Uzman doktorlar tarafından genellikle nazal bölgenin tomografisi çekilir ve elde edilen sonuçlar izlenir.

Bu adımlar incelendiğinde genellikle geniz akıntısı-burun akıntısı-nefes alamama problemi yaşayan kişilerde geniz eti problemi, burun kemiğinde eğrilik problemi gözlenmektedir.

 

Aynı zamanda kronik enfeksiyonlar da bu tür şikayetlere sebep olabilmektedir. Özellikle sinüzit hastalığı olan kişilerde bu durum kaçınılmazdır.

 

Geniz Akıntısı-Burun Akıntısı-Nefes Alamama Tedavisi

 

Geniz akıntısı, burun akıntısı problemi yaşayan ve genellikle burundan nefes alamayan kişilerde patolojik bir sıkıntı yüksek ihtimal bulunmaktadır. Genellikle bu duruma sebep olacak tümörlerin temizlenmesi şikayetlerin giderilmesini sağlamaktadır. Bazı durumlarda burun kemiği eğriliğinin düzeltilmesi de şikayetlerin sonlanmasını sağlayabilmektedir.

 


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular