play

Cildimdeki Lekeler 

Eklenme Tarihi: 09.09.2016
 
 
Cildimdeki lekeler yaz aylarında daha da artıyor diyorsanız öncelikli olarak yapmanız gereken güneş ışığından kaçınmak. Güneş ışığının zararlı ışınları ciltte leke oluşumunu arttırmakta yada var olan lekelerin büyümesine ve belirginleşmesine sebep olmaktadır.

Bu sebeple özellikle yaz aylarında oluşan lekelerin oluşumunu önlemek amacıyla mutlaka güneş koruyucu kullanınız. Bu koruyucuların cildinizle uyumlu olduğundan ve kaliteli bir ürün olduğundan emin olunuz.

 

Ciltte oluşan lekeler genetik faktörlerden dolayı da oluşabilmektedir. Özellikle genetik olarak yağlı bir cilde sahip olan kişilerde gözlenen akne ve sivilce oluşumları kişinin cildinde leke oluşmasına sebep olabilmektedir.

 

Ciltteki Lekelerin Tedavisi

Ciltte oluşan lekelerin tedavisi için birçok bitkisel çözüm ya da sentetik ilaçlar uzmanlar tarafından gerekli görülürse önerilir. Bu ilaçların kullanımı ile oluşan lekeler geçebilir ancak bazı durumlarda tedaviye geç kalınıldığı için lekeler ilaç kullanımı ile geçmeyebilmektedir. Şikayetle ilgili doğru tetkik ve tedavi yöntemi için uzman doktora başvurulması tavsiye edilir.

 


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular