play

Bitmeyen Gaz Problemi 

Eklenme Tarihi: 20.10.2016
 
 
Bitmeyen gaz problemi kişinin sosyal hayatında ciddi probleme sebep olabilir. Bu durum kısa süreli çeşitli faktörlerden meydana gelebilmektedir ancak kronik hal almış olan gaz probleminin altında daha ciddi problemler yer almaktadır.

Bitmeyen gaz problemi sebepleri nelerdir?

 

Bağırsak Hastalıkları

Bağırsakta meydana gelen patolojik ya da fizyolojik hastalıklar kişinin sürekli gaz problemi yaşamasına sebep olabilir. Bu durumda genellikle gaz problemine ek kabızlık ya da ishal durumu söz konusudur.

Böyle bir durumda kişinin mutlaka uzman bir hekime gitmesi gerekli tetkikleri yaptırması gerekmektedir. Hekim uygun görür ise kolonoskopi uygulanabilir.

 

Beslenme

Kişinin yanlış beslenmesi vücudunda çeşitli etkilerin oluşmasına sebep olabilir. Gaz şikayetlerinin başında da kişinin beslenmesinde yer alan problemler yer almaktadır. Kişi sürekli gaz şikayeti yaşıyor ise genellikle tükettiği yiyecekler ele alınmalıdır.

 

Kişi gaz oluşumuna sebep olabilecek sebze ve meyvelerden, gazlı içeceklerden mümkün olduğunca uzak durmalıdır.

 

Yeme Alışkanlıkları

Kişinin yeme alışkanlıkları da gaz oluşumuna sebep olabilmektedir. Özellikle çiğneme alışkanlığı fazla olmayan, hızlı ve yutarak yemek yiyen kişilerde sıklıkla gaz problemi gözlenmektedir.

 


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular