play

Başımı Öne Doğru Eğince Burnum Akıyor 

Eklenme Tarihi: 19.10.2016
 
 
Başımı öne doğru eğince burnum akıyor diyen bir kişi yüksek ihtimalle sık sık hastalanmakta ve ilaç kullanmaktadır. Bu kullanılan ilaçlar kısa süreli olarak semptomları azaltmaktadır ancak uzun vadede kişinin tedavisini engelliyor olabilir. Şikayet ihmal edilmeden doğru bilgi ve tedavi için uzman doktora başvurulmalıdır.

Sinüzit

Başını öne eğince burnu akan kişide sinüzit rahatsızlığı olabilir. Hatta bazı durumlarda başını öne doğru eğince burun akmaya çalışır ancak tıkanıklık gözlenir ve buna bağlı olarak şiddetli baş ağrısı gözlenir. Bu tarz durumlarda uzman doktor kontrolünde kişinin sinüzit ilaçları kullanması gerekli görülebilir.

 

Soğuk Algınlığı ve Grip

Soğuk algınlığı ve grip gibi enfeksiyon kaynaklı hastalıklarda sıkça gözlenen semptomlardan biri olan burun akıntısı, kişinin başını öne doğru eğmesi ile daha da şiddetlenebilmektedir.

 

Bu rahatsızlıkların giderilmesi için kullanılan antibiyotik ve soğuk algınlığı ilaçları kişinin burun akıntısının giderilmesini sağlar. Ancak bazı durumlarda kısa süreli burun spreyi de kullanmak uzman tarafından gerekli görülebilir. 

 

NOT: Doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle ilaç kullanılmamalıdır.

 


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular