play

Ayakta Oluşan Beze 

Eklenme Tarihi: 14.10.2016
 
 
Ayakta oluşan beze yağ bezesi şeklinde zararsız bir oluşumdan kaynaklı olabilir. Ancak bu durum dışında bazı tümörlerden kaynaklı da oluşabilmektedir. Bu sebeple ayakta meydana gelen ve kişinin yürümesini etkileyen bezelerde mutlaka uzman bir doktora giderek bezenin iyi huylu olup olmadığı tespit edilmelidir.

Ayakta oluşan beze çoğu zaman uzun süreli ayakta duran ya da uzun yürüyüşler yapan kişilerde gözlenen bir deformasyon sonucunda oluşmaktadır. Bu durumu özellikle rahat olmayan ayakkabıların kullanımı tetiklemektedir.

 

Ayakta oluşan bezeler kişiyi günlük hayatta rahatsız ediyor ve acı veriyor ise hemen alınmalıdır. Bunun için öncelikli olarak yağ bezesi ya da zararsız bir oluşum olup olmadığı tespit edilmelidir.

 

Ayakta Oluşan Beze Tedavisi

Ayakta oluşan bezeler çoğu zaman derinin dış kısmında çıkıntı şeklinde oluşmaktadır. Bu oluşumlar kişiyi çoğu zaman rahatsız etmektedir. Bu oluşan bezeler uzman doktor tarafından küçük bir cerrahi operasyon ile kolayca alınabilmekte ya da ilaç ile çıkıntı şeklindeki beze eritilebilmektedir.

 


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular