play

Ayak Parmaklarında Kaşıntı, Kızarma ve Morarma 

Eklenme Tarihi: 09.11.2016
 
 
Ayak parmaklarında kaşıntı, kızarma ve morarma belirtileri öncelikli olarak mantar enfeksiyonlarını düşündürmektedir. Mantar enfeksiyonları özellikle ayak bölgesinin kapalı olması ve nemli olmasından dolayı burada sık sık gözlenebilen bir durumdur.

Kişinin ayak parmaklarının kaşınmasını takiben kızarma ve pul pul dökülme baş gösterebilmektedir. Bazı zamanlar bu kaşıntılar sonucunda hafif morarmalar gözlenebilmektedir.

 

Ayak parmaklarında meydana gelen kızarma ve morarma bazı durumlarda ciddi olabilir. Özellikle kan akımının azalmasına sebep olacak bir rahatsızlığı olan kişilerde, bu tarz ilaç kullanan kişilerde bu durum ciddiye alınmalı derhal bir doktora gidilmelidir.

 

Ayak Parmaklarında Kaşıntı, Kızarma ve Morarma

 

Ayak parmaklarında meydana gelen bu belirtiler şeker hastalarında sık sık gözlenmektedir. Özellikle kan şekeri kontrol altına alınamayan hastalarda bu durum kaçınılmaz bir sondur. Böyle şikayetleri olan şeker hastalarının derhal diyetlerine dikkat etmesi, ilaçlarını düzenli kullanması ve uzman doktor tarafından şart görülürse ilaçlarının dozunu arttırması gerekebilir.

 


İlginizi Çekebilecek Diğer Konular